W dobie aktualnie panującej epidemii wielu przedsiębiorców szuka oszczędności w różnych sferach prowadzonej przez siebie działalności. Niektórzy postanawiają zrezygnować z usług biura rachunkowego i zacząć prowadzić księgowość na własną rękę. W przypadku nieskomplikowanych firm jest to oczywiście możliwe. Przy czym pojawia się też pytanie czy istnieje system, w którym księgowość online za darmo jest udostępniana. Zapraszamy do krótkiego omówienia tego tematu.

Księgowość online za darmo - czy taka w ogóle istnieje?

Systemy księgowe u których możliwe jest prowadzenie księgowości standardowo udostępniają system za określoną miesięczną kwotę. Jest ona na pewno tańsza niż korzystanie z usług biura rachunkowego. Niektóre prowadzą nawet promocje, dzięki którym możliwe jest uzyskanie dostępu do księgowości online na rok za darmo, co jest znacznym ułatwieniem dla firm oraz również naszym zdaniem godnym podziwu wsparciem od serwisu księgowego w stronę przedsiębiorców.

Na rynku w Polsce nie ma dobrego systemu do księgowości online za darmo to trzeba powiedzieć wprost. W dobie szalenie zmieniających się przepisów, które wymagają analizy i ich wdrożenia, żaden system za darmo nie udostępniał by aktualizacji, które normalnie kosztują od kilku do kilkunastu złotych. 

Księgowość online za darmo - gdzie szukać?

Jak już zostało wspomniane na rynku nie ma dobrego systemu księgowego za darmo. Natomiast jednym z tańszych oraz godnym polecenia systemem księgowym jest system wfirma.pl, który mimo iż nie jest darmowy na pewno zminimalizuje koszty w firmie, ze względu na jego konkurencyjną cenę w porównaniu do posiadanej funkcjonalności. Posiada rozbudowane mechanizmy, które minimalizują możliwe błędne zapisy przez użytkownika oraz możliwość zasięgnięcia pomocy od asystenta księgowego czy kadrowego.

Warto więc postawić na dobry system księgowy a nie szukać taniego - darmowego zamiennika, który nie okaże odpowiedniego wsparcia firmie i tym samym może narazić go na straty w postaci sankcji podatkowych.