Wiele osób, w tym przedsiębiorców, kojarzy prowadzenie księgowości z czymś bardzo skomplikowanym, do czego potrzebna jest fachowa wiedza poparta stosownymi doświadczeniem. Okazuje się jednak, że jest sposób, by poradzić sobie z tym samodzielnie, bez zlecania pracy specjalistom. Kluczem do tego jest mała księgowość online.

Mała księgowość online – co to właściwie jest?

Prowadzenie firmy nie musi wiązać się ze żmudnym zgłębianiem nieprzystępnej wiedzy z zakresu prawa i podatków. Właściciele niedużych firm mogą zdecydować się na prowadzenie uproszczonej formy księgowości w oparciu o księgę przychodów i rozchodów. Do takiego sposobu prowadzenia księgowości wystarczy w zasadzie dość podstawowa wiedza na temat praw i obowiązków przedsiębiorcy. Dzięki temu nawet początkujący przedsiębiorcy nie muszą jeździć z dokumentami do księgowych. Mogą zadbać o własne sprawy sami.

Mała księgowość online – jak najprościej prowadzić księgowość?

Najprostszym sposobem na rozliczanie się we własnym zakresie jest mała księgowość online, czyli internetowy program, dzięki któremu załatwimy wszystko w jednym miejscu. Z jego pomocą łatwo uporamy się m.in. z takimi problemami jak:

  • rozliczanie transakcji międzynarodowych,

  • rozliczaniem pojazdów w firmie,

  • generowanie deklaracji VAT i PIT,

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych i WNIP,

  • wystawianie faktur w różnych językach.


Mała księgowość online to świetne rozwiązanie dla małych firm, a także początkujących przedsiębiorców. Kompleksowe programy takie jak wFirma.pl udostępniają szereg pomocnych funkcji, dzięki którym nawet laik w dziedzinie księgowości może poradzić sobie z prostymi rozliczeniami. Mała księgowość online to ponadto oszczędność czasu i pieniędzy.