Wzór rachunku

binderRachunek, jako sformalizowany dokument w obrocie gospodarczym posiada swój wzór. Jednak w przeciwieństwie do faktur, które uregulowane zostały szczegółowo ustawą oraz rozporządzeniem, rachunek nie jest tak precyzyjnie opisany przepisami prawa. 

Poprawnie wystawiony rachunek musi posiadać przede wszystkim nazwę sprzedawcy – wystawcy dokumentu, datę wystawienia oraz kolejny numer, określenie rodzaju i ilości towarów lub wykonywanych usług oraz ich ceny jednostkowe, jak i ogólną sumę należności wyrażoną liczbowo i słownie.

W Internecie dostępnych jest wiele wzorów rachunków zwykłych, które można pobrać i używać (bezpłatnie). Należy jednak zawsze zwracać szczególną uwagę, czy pobrany wzór rachunku jest na pewno zgodny z obowiązującymi przepisami. Wystawienie rachunku, który nie jest zgodny z przepisami, karane jest grzywną. Warto zatem zadbać, aby wybrany wzór rachunku, który używany jest w przedsiębiorstwie, posiadał wszelkie wymagane prawem elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>